Kalp çarpıntısı neden olur?

Pek çok nedenle ortaya çıkabilen kalp çarpıntısının neden olduğu ve nasıl geçeceğine dair bilgileri sizler için derledik. İşte detaylar...

Kalp çarpıntısı neden olur?

Normalde bir kişinin kalp atışının 100’ün üzerine çıkması egzersiz dışında dinlenirken normal karşılanmaz. Dolayısıyla aniden 100’ün üzerine çıkan kalp atışı çarpıntı olarak kabul edilir. Kalp çarpıntısı anlık olarak başlayıp geçiyorsa durum psikolojik olabilir. Ancak uzun süreli devam eden kalp çarpıntısı sorununun mutlaka incelenmesi gerekmektedir. Çeşitli hastalıklar ve kalp rahatsızlıkları kalp çarpıntısına neden olabilmektedir. Gün geçtikçe daha yorucu ve stresli yaşam tarzı hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Bu durum genellikle de önce kalbi tetiklemektedir. Kalp çarpıntısı ciddiye alınması gereken bir konudur. Eğer uzun süren kalp çarpıntılarınız oluyorsa vakit kaybetmeden bir doktorla görüşmenizde fayda vardır. Bu içeriğimizde kalp çarpıntısı neden olur, ne iyi gelir? Kalp çarpıntısı nasıl geçer? Konularında ayrıntılı bilgileri sizler için bir araya getirdik. İşte kalp çarpıntısı ile ilgili tüm merak edilenler…

Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

Kalp çarpıntısı aniden ortaya çıkabilir ve çeşitli sebepleri vardır. Peki kalp çarpıntısı neden olur? Çoğunlukla kullanılan ilaçlar sonucunda oluşan yan etkiler, panik atak, stres, aşırı egzersiz ve hormonla ilgili rahatsızlıklar nedeniyle kalp çarpıntısı olabilir.

Kalp Çarpıntısına Ne İyi Gelir?

Kalp çarpıntısı başladığında pek çok kişi panik yapar ve bu durum çarpıntıyı daha da kötüleştirir. Peki kalp çarpıntısına ne iyi gelir? Derin nefesler alın ve su için bu şekilde kendinizi rahatlatacağınız için çarpıntı da normale dönecektir.

Kalp Çarpıntısı Nasıl Geçer?

Kalp çarpıntısı genel olarak korkutucudur ve herkes hemen geçsin ister. Bu yüzden pek çok kişi kalp çarpıntısı nasıl geçer? Diye merak etmektedir. Öksürmek ve soğuk su içmek kalp çarpıntısının geçmesine yardımcı olmaktadır. Bu esnada burundan derin nefes alıp ağızdan vermek de işe yarar.

Durup Dururken Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

Durup dururken kalp çarpıntısı neden olur? Sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Genellikle bu durum stresten ve panik atak yüzünden olmaktadır. Ancak vakit geçmesine rağmen çarpıntı geçmiyorsa uzman bir doktorla görüşmek gerekir.

Kalp Çarpıntısı Neyin Belirtisi?

Kalp çarpıntısı neyin belirtisi? Diye düşünenlere çok fazla sebep olduğunu söyleyebiliriz. Kalp hastalıklarının belirtisi olabileceği gibi yalnızca psikolojik rahatsızlıkların da belirtisi olabilir.

Kalp Çarpıntısı Tehlikeli mi?

Kalp çarpıntısı tehlikeli mi? Diye merak edilmektedir. Eğer çarpıntı uzun süreliyse ve geçmiyorsa tehlikeli olabilir.

Kalp Çarpıntısı Belirtileri

Kalp çarpıntısı belirtileri arasında; nefesin daralması, göğüste ağrı, nabız yüksekliği, başta dönme ve hatta bayılma bile sayılabilmektedir. Eğer bu belirtiler varsa ve devam ediyorsa mutlaka bir doktorla görüşmek gerekir.

Habertürk

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucaklı iş insanı Zeki Doğan, son yolculuğuna uğurlandı
Bölgesel

Bucaklı iş insanı Zeki Doğan, son yolculuğuna uğurlandı

Burdur'un Bucak ilçesinin tanınan simalarından iş insanı, Oğuzhanspor eski Başkanı Zeki Doğan, son yolculuğuna uğurlandı.

Burdur'da öğrencilerden çevre duyarlılığı; 6 Bin fidan yetiştirdiler
Bölgesel

Burdur'da öğrencilerden çevre duyarlılığı; 6 Bin fidan yetiştirdiler

Burdur Lisesi öğrencileri ağaç dikerek ormanları yok olmaktan kurtarmak için kollarını sıvadı. Burdur Lisesi öğrencileri tohumları dikip fidan haline getirdi. İşte detaylar...

Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş; 'Güzel günler gelecek'
Bölgesel

Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş; 'Güzel günler gelecek'

CHP Burdur Milletvekili Aday Adaylarından İzzet Akbulut, Hülya Gümüş ve Meltem Akyol, CHP Yeşilova İlçe Örgütü'nün davetiyle vatandaşlarla buluştu.

MAKÜSpr hazırlıkları tamamladı; Hedef Galibiyet
Spor

MAKÜSpr hazırlıkları tamamladı; Hedef Galibiyet

Burdur'da Bölgesel Amatör Lig'in 23. haftasında Belediye Bolvadin Termalspor ile karşı karşıya gelecek olan Burdur MAKÜSpor, galibiyete kilitlendi.

Başarılı başhekim Ali Necati Dulupçu, son yolculuğuna uğurlandı
Bölgesel

Başarılı başhekim Ali Necati Dulupçu, son yolculuğuna uğurlandı

Burdur ve Isparta'da yakından tanınan ve sevilen simalarından, Burdur Devlet Hastanesi'nde yıllarca doktorluk ve başhekimlik yapan Op. Dr. Ali Necati Dulupçu, hayata gözlerini yumdu.

Burdur'da Mehmet Say, son yolculuğuna uğurlandı
Bölgesel

Burdur'da Mehmet Say, son yolculuğuna uğurlandı

Burdur'da Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say'ın babası Mehmet Say, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.