Antalya / Kepez

Kepez Belediyesi Varsak yaylasına sıcak asfalt çalışması yapıyor

Kepez Belediyesi tarafından Varsak bölgesinin, Korkuteli ilçesinde yer alan yaylasının pazar yeri ile merkez caminin yolunda sıcak asfalt çalışması yapıldı. Devamı haberimizde..

Kepez Belediyesi Varsak yaylasına sıcak asfalt çalışması yapıyor

Kepez Belediyesi tarafından Varsak bölgesinin, Korkuteli ilçesinde yer alan yaylasının pazar yeri ile merkez caminin yolunda sıcak asfalt çalışması yapıldı. Yaylanın bazı ara sokakları sathi asfaltla kaplandı.
Kepez Belediyesi, her göç sezonu öncesinde şehir merkezine yaklaşık 78 kilometre mesafedeki Varsak Mahallesi Yaylası’nın yollarının ve sosyal yaşam alanlarının bakım ve onarımını yapıyor. Yaylaya otobüs seferi hizmeti veren Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl bölgeye sosyal tesis binası ve park kazandırmıştı. Kepez Belediyesi, bu yaz döneminde de yaylaya asfalt hizmeti götürdü. Varsak Yaylası sakinleri her zaman yanlarında olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den, zeminin mıcır olmasından dolayı toz sıkıntısının yaşandığı pazar yerinin asfaltlanmasını talep etti. Yaylanın merkez camiine ve pazar yerine ulaşımı sağlayan yolun da asfaltlanması istendi. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yaylada yaşayan vatandaşların taleplerini dikkate alarak, bölgede asfalt çalışması başlattı.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez caminin yanında cumartesi günü kurulan pazar alanının zeminine iş makinelerinin yardımıyla önce dolgu malzemesi, daha sonra 259 ton sıcak asfalt serdi. Pazar alanının asfaltlanmasıyla, esnaf ve vatandaşlara sağlıklı, kaliteli bir ortamda alışveriş yapabilme imkânı sunuldu.
Fen İşleri Müdürlüğü, yaylanın merkez camisi ile pazar yerine ulaşımı sağlayan yolu da sıcak asfalt konforuna kavuşturdu. Mevcut asfaltı eskiyen ve bozulan yol, serilen 296 ton sıcak asfaltla kaliteli hale getirildi. Kepez Belediyesi, pazar yeri ve cami yolunda 3 bin 200 metrekarelik alanda toplam 552 ton sıcak asfalt çalışması yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü, Varsak Yaylası’nın ara yollarına da sathi asfalt hizmeti götürdü. Yaylada 12 bin 650 m2 sathi asfalt çalışması gerçekleştirdi.
Başkan Hakan Tütüncü de, kadim bir yerleşim yeri olan Varsak Yaylası’nın ve sakinlerinin kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi. Belediyecilik hizmetleriyle yayladaki sosyal yaşamı daha keyifli hale getirmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Tütüncü, “Mücavir alanı dışımızda olsa da Varsak Yaylamızı bir mahallemiz gibi gördük ve bu anlayışla bölgeye hizmet getirdik. Camilerin bakım ve onarımdan park yapımına, oturma mobilyalarından çöp konteynırlarına, sosyal tesisten asfalta varıncaya kadar yaylaya hizmet getirdik. Bundan sonra da yayla sakinlerimizin hizmet taleplerini karşılamaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. İHA 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  SEVDİM
 • 1
  BEĞENDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Gaziköy sakinlerinin 100 yıllık hayali gerçek oldu
Yerel Yönetim

Gaziköy sakinlerinin 100 yıllık hayali gerçek oldu

Sivas’ın merkeze bağlı Gaziköy sakinlerinin 1 asırdır hayalini kurduğu yol asfaltlandı. Asfaltlanan köy yolu köylüler tarafından sevinçle karşılandı. Devamı haberimizde...

Malatya Büyükşehir Belediyesi, yolları yenilemeye devam ediyor
Bölgesel

Malatya Büyükşehir Belediyesi, yolları yenilemeye devam ediyor

Büyükşehir, yolları asfaltlamaya devam ediyor

Antalya 'da Asfalt Yenileme Çalışması
Yerel Yönetim

Antalya 'da Asfalt Yenileme Çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez ilçesi Antalya Bulvarı yan yol üzerinde asfalt yenileme çalışması başlattı. Devamı Haberimizde.

Safranbolu’da yollar yenileniyor
Yerel Yönetim

Safranbolu’da yollar yenileniyor

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde ihtiyaç duyulan tüm mahallelerin yollarında yenileme çalışması başlatıldı.

Bozulan yollara bakım çalışması
Bölgesel

Bozulan yollara bakım çalışması

Belediye ekipleri yol bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor işte detaylar..

Antalya'da ilçenin iki yakasını birleştiren yol çalışması
Bölgesel

Antalya'da ilçenin iki yakasını birleştiren yol çalışması

Şehir Hastanesinin bulunduğu Masa Dağı bölgesi ile Antalya Bulvarı Korkuteli Kavşağı arasında açılacak olan yol, şehir içi trafiğinin rahatlamasına katkı sağlayacak. Detaylar haberimizde...