Antalya / Kepez

Kepez’in 8 mahallesine temiz enerji konforu

Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, ilçede 8 mahallede başlatılan doğal gaz çalışmaları kapsamında Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Kepez’in 8 mahallesine temiz enerji konforu

Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, ilçede 8 mahallede başlatılan doğal gaz çalışmaları kapsamında Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Altekin, “İlçe sakinlerimizin konforu için 7 gün 24 saat çalışıyoruz.” dedi.

Kepez Belediyesi, ilçe halkını temiz enerji konforuyla buluşturuyor. Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahallelerindeki 87 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması ile Kepez’de 16 bin konut temiz enerji konforuyla tanışacak. Kepez’in 8 mahallesindeki doğal gaz çalışmalarını yakından takip eden Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, Hüsnü Karakaş mahallesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Altekin’e, incelemelerinde Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül, Enerya Antalya İl Müdürü Mehmet Akif Tulukcu ve Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar eşlik etti.


2 MAHALLEYE 30 KM. DOĞAL GAZ HATTI


Kepez Belediyesi ile doğal gaz dağıtım şirketi Enerya arasında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen planlama toplantısının ardından doğal gaz çalışmalarının büyük bir hızla başladığına değinen Başkan Vekili Altekin, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aktekin; “Bu çalışmalara biz yaklaşık 1 ay önce firma yetkilikleri ile yaptığımız toplantı neticesinde karar verdik. Tabi bu noktada Mesut Kocagöz başkanımızı da bilgilendirdik ve kendisinden olurunu aldıktan sonra Kepez halkını sağlıklı ve temiz enerjiyle buluşturmak üzere çalışmalarımız başladı. Hüsnü Karakaş ve Sütçüler de toplam 30 km’lik bir çalışma yapılacak. Hüsnü Karakaş mahallemizdeki çalışmayı bayram sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalar bittikten sonra mahalle sakinlerimiz Enerya firması ile temasa geçip bağlantılar noktasında kendilerinden her türlü desteği alabilirler. Başkanımızın dediği gibi; vatandaşlarımızın her konuda sağlıklı hizmete ulaşması için 7 gün 24 saat çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.


KEPEZ’E TEMİZ ENERJİ


Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül de, vatandaşların temiz enerjiye ulaşabilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Gül, “Bugün Hüsnü Karakaş mahallemizde ve ardından devam edecek olan Sütçüler mahallemizdeki doğal gaz hattı çalışmasının yapım aşamasındayız. Hüsnü Karakaş’taki çalışmalarımızı bayram sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Burası tamamlandıktan sonra vatandaşlarımızın daha temiz enerjiye ulaşabilmesi için ekiplerimiz Sütçüler Mahallesi’ndeki çalışmalarına hız verecek. “diye konuştu.


87 KİLOMETRE DOĞAL GAZ HATTI


Enerya Antalya İl Müdürü Mehmet Akif Tulukçu da, “2024 yılı yatırım çalışmaları kapsamında toplamda 87 km. ana hat imalatı planlıyoruz. Bulunduğumuz bölgede Hüsnü Karakaş ve Sütçüler bölgesinden oluşan proje 30 km’yi kapsıyor. “dedi.


BAŞKAN KOCAGÖZ’E TEŞEKKÜR


Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar da, doğal gaz hizmetinin mahalleye gelmesinde emeği geçen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve Başkan Vekili Refik Emre Altekin’e teşekkür etti. Doğalgaz çalışmalarının başladığını gören mahalle halkı sevinçlerini dile getirdiler. Vatandaşlar; çalışmaların bu kadar erken başlamasını beklemediklerini belirterek, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e doğal gaz çalışmaları için teşekkür ettiler.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kepez'in sportif yaz tatili yoğun ilgi görüyor
Spor

Kepez'in sportif yaz tatili yoğun ilgi görüyor

Öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmeleri için 9 branşta ‘Yaz Spor Okulları' düzenleyen Kepez Belediyesi Spor Kulübü'ne yoğun talep var.

Kepez’in sutopu takımı ilk 12’de
Bölgesel

Kepez’in sutopu takımı ilk 12’de

Yüzme kurslarındaki yetenekli çocuklardan kurulan Kepez Belediyesi Spor Kulübü U13 Sutopu Takımı, Türkiye’nin ilk 12 takımı arasında yer aldı.

Kepez Belediyesi'nin sünnet kayıtları başladı
Bölgesel

Kepez Belediyesi'nin sünnet kayıtları başladı

Kepez Belediyesi, sünnet kayıtlarının başladığını duyurdu. Çocuğunu sünnet ettirmek isteyen aileler, Belediye Sağlık Merkezi’ne başvurarak kayıt yaptırabilecekler.

Kepez'den Dünya Çevre Günü'nde örnek etkinlik
Bölgesel

Kepez'den Dünya Çevre Günü'nde örnek etkinlik

Kepez Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü, Kent Ormanı'nda düzenlenen renkli ve anlamlı etkinliklerle kutladı.

Kepez’in Erenköy Nasreddin Hoca Kreşi’nde mezuniyet sevinci
Yaşam

Kepez’in Erenköy Nasreddin Hoca Kreşi’nde mezuniyet sevinci

Kepez Belediyesi bünyesinde ilçenin 6 noktasında faaliyet gösteren Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinde mezuniyet heyecanı sürüyor.

Kepez’in kreşlerinde yıl sonu heyecanı
Bölgesel

Kepez’in kreşlerinde yıl sonu heyecanı

Kepez Belediyesi bünyesinde hizmet veren Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevleri, yıl sonu etkinlikleriyle minik öğrencilerine unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor.