Samsun Atakum Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışlara katılan Körfez Belediyesi Gençlerbirliği sporcuları, 3 madalya ile döndü.
Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen 11 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Türkiye Finali Müsabakaları Samsun’da yapıldı. Samsun Atakum Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışlara, Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü 3 sporcuyla katıldı. 24-26 Kasım tarihlerinde gerçekleşen yarışlarda Körfezli sporcular yüzdükleri derecelerle iki tane birincilik, bir tane de ikincilik alarak memleketlerine madalya ile döndü. Ece Su Samastı ve Emre Oturgan birinci, Ömer Eymen Toptaş ikinci olarak madalya kürsüsüne çıktı. İHA
Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 20-23 Temmuz tarihleri arasında Manisa’da düzenlenen Türkiye Uzun Kulvar Yıldız, Genç ve Büyükler Bireysel Yüzme Şampiyonası’ndan Antalyasporlu Zafer Yılmaz, iki Türkiye ikinciliği ile ayrıldı.
Sporun her türüne destek veren Sultangazi Belediyesi, ilçede yüzme bilmeyen kalmasın diye gençleri yüzme havuzlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Etkinlik alanına bulunan havuzlarda 7-14 yaş aralığındaki çocuklara, temel yüzme eğitimi veriliyor.
Bu yıl 3'üncüsü düzenlen Mudanya Körfezi Yüzme Maratonu'nda sporcular 12 kilometrelik parkurda kulaç attı.
Şırnak'ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2018'de başlattığı 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi' ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün bu yılki hedefi 25 bin gence yüzme öğretmek.
Bitlis Gençlik Spor İl Müdürlüğü, ‘Yaz spor okulları kursu’ kapsamında 600 öğrenciye yüzme öğretecek.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi SGM’de yaz kursunda yüzme aktivitesi başlatarak ‘engelsiz yüreklerin’ yüzünde gülümseme oldu. Öğrenciler uzman eğitmenler eşliğinde 6 hafta boyunca yüzme öğrenecek.
Yorumlar (0)