İlknur Cansu Koplay

Thetahealing® Nedir?

İlknur Cansu Koplay'ın 'Thetahealing® Nedir?' adlı köşe yazısı

İlknur Cansu Koplay

>Uzun süredir Uluslararası Eğitmeni ve Uygulayıcısı olduğum Thetahealing tekniği hayatınızdaki hastalıkların, rahatsızlıkların ve olumsuz giden döngülerin Theta frekansında iyileşmesini ve dönüşmesini sağlayan bir tekniktir

=>Hayatımız, beyin ya da zihin denen bir süper bilgisayar tarafından düzenlenmektedir. Bu süper bilgisayar, yaşamdan verileri toplayarak, geçmiş bilgileri ile birleştirerek, öğrenerek, deneyimleyerek bizi hedeflerimize ulaştırmaya çalışırken, bilinçli zihin ve bilinçaltı zihin denen iki kısma ayrılır. Bilinçli zihin, bildiğimizi bildiğimiz; bilinçaltı zihin ise bildiğimizin farkında olmadığımız durumlarla doludur.

=>Bu süper bilgisayar; hayatta karşılaştığı durumlar, fırsatlar ve seçenekler söz konusu olduğunda, karar mekanizmasını çalıştırırken, bu iki bilgiyi beraber kullanır. Hatta daha fazla bilinçaltı malzemesini kullanır. Bu sebeple, istediğimiz hayatla yaşadığımız hayat birbirinden uzak görünebilir ve bazen “başımıza gelen” deneyimlerin, neden bizim başımıza geldiğini anlamakta ya da mana vermekte zorluk çekeriz.

=>Günümüzde, bu hızla akan zaman içinde, hayat yolumuzda ve hayat amacımızda ilerlememizi engelleyen, genetikten ya da başka zamanlardan ya da çevre etkilerinden gelen kısıtlamaların, zorlanmaların, blokajların etkisinden, kolayca kurtulmamızı sağlayan; hızlı, etkili, verimli bir iyileştirici tekniklerdendir Thetahealing ve tam da bu yeni zamana uygundur.

=>Kuantum fiziği ve mekaniğini, gözlemi, imgelemeyi, hayal gücünü, duaların gücünü, sözcüklerin gücünü kullanır. Daha iyi, daha sağlıklı, daha odaklanmış, daha verimli, daha mutlu, daha neşeli bireyler ve dolayısıyla toplumlar yaratmak için çalışan hem zihinsel hem de spiritüel bir tekniktir.

=>Thetahealing® tekniği, artık bize hizmet etmeyen ve ihtiyacımız olmayan blokajlarımızı anda dönüştürdüğümüz meditasyona dayalı bir yöntemdir. Geçmiş deneyimlerimizin bizde yarattığı olumsuz durumları, engelleri, blokajları hızlıca yapılandırır. Kendi istediğimiz hayatı kurabilmemize yardımcı olur

Thetahealing seminerlerine katıldığınızda, öncelikle beyninizi “theta” durumuna getirmeyi öğrenirsiniz. Bu meditasyon ile istediğiniz her yerde ve her zamanda bilinçli zihin ile bilinçaltı zihne ulaşıp, değişikleri yaratabileceğiniz bir araca sahip olursunuz. Ruhsal ve zihinsel yetenekleriniz artar, sezgileriniz kuvvetlenir.

Hayatımız inançlarımız tarafından şekillendirilir. Bir şey inanç haline geldiğinde, artık onu sorgulamaz ve “Bu zaten böyledir” deriz. Daha sonra düşüncelerimiz hep bu inancı destekleyici ve doğrulayıcı şekilde gelişir. Eğer inandığımız şey hüzün, acı, öfke, korku dolu ise, düşüncelerimiz ve tabii hislerimiz de bu doğrultuda olur.

Thetahealing seminerlerinde, bu inançları kinesiyoloji testleri ile kontrol edip bulmayı ve değiştirmeyi de öğreniriz. Hissini bilmediğimiz ya da herhangi bir sebeple geçmişte reddedilmiş bir duygu ya da enerjiyi bedene tanıtmayı ve kullanmayı öğreniriz. Sezgisel taramalar yapmayı, şifa çalışmaları yapmayı öğreniriz. Kısıtlayıcı bir inancın “kök inancını” bulmak için kazma yapmayı ve kısıtlamaları kaldırmayı öğreniriz. Sezgisel yeteneklerimizi ortaya çıkarmayı ve geliştirmeyi öğreniriz. İstediklerimizi hayatımızda nasıl tezahür ettireceğimizi öğreniriz. Hayatımızdaki zorlayıcı ve kısıtlayıcı durumları aşmak için evrenin yasalarını nasıl kullanacağımızı, olumsuz enerji etkilerini nasıl temizleyeceğimizi ve zihnimizi nasıl programlayacağımızı öğreniriz. Varoluşun tüm ilahi güçlerinden sorularımıza cevap almayı ve destek almayı öğreniriz.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlknur Cansu Koplay Diğer Yazıları

11
NİSAN

2022

Pelvik Taban Rehabilitasyonu

İlknur Cansu Koplay'ın 'Pelvik Taban Rehabilitasyonu' adlı köşe yazısı Devamı

28
MART

2022

Thetahealing® Nedir?

İlknur Cansu Koplay'ın 'Thetahealing® Nedir?' adlı köşe yazısı Devamı

06
MART

2022

Tetik nokta nedir?

İlknur Cansu Koplay'ın 'Tetik nokta nedir?' adlı köşe yazısı Devamı

08
ŞUBAT

2022

Manuel Terapi

İlknur Cansu Koplay'ın 'Manuel Terapi' adlı köşe yazısı Devamı

27
OCAK

2022

Fizyoterapi Nedir ?

İlknur Cansu Koplay'ın 'Fizyoterapi Nedir ?' adlı köşe yazısı Devamı

İlgili Haberler

Korkuteli Kızılaliler Göletinin Yapımı Hızla devam ediyor
Yaşam

Korkuteli Kızılaliler Göletinin Yapımı Hızla devam ediyor

Korkuteli Kızılaliler Göletinde çalışmalar devam ediyor. Gövde dolgusu ve dolusavak imalatlarının devam ettiği projede % 48 fiziki gerçekleşme oranı aşılırken

Mabel Vip'ten Babalar Günü kampanyası
Tanıtım

Mabel Vip'ten Babalar Günü kampanyası

Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren Mabel Vip, Bucak Şubesinde yeni kampanya başlattı. Babalar günü kampanyasını kaçırmayın!

Bucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkı
Yerel Yönetim

Bucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkı

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak hedefiyle çalışmalarını her geçen gün arttıran Bucak Belediyesi, 5 Haziran Çevre haftasında çevresel yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.

Buğday ve arpa fiyatlarını Erdoğan açıkladı
Bölgesel

Buğday ve arpa fiyatlarını Erdoğan açıkladı

4 saat 10 dakika süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buğday ve arpa fiyatlarını duyurdu.

Emekli maaşı ve ikramiyeler erken ödenecek
Bölgesel

Emekli maaşı ve ikramiyeler erken ödenecek

Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilere çifte müjde verdi.

Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yaşam

Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu

Bu yıl yaz aylarına denk gelen 2023 Kurban Bayramı'nı, tatile çıkmak için fırsat olarak gören vatandaşlar ise bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyor. Peki, 2023 Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?