ANTALYA (İHA) - Muratpaşa Belediyesi, hain saldırıda şehit düşen 12 asker için Muratpaşa Camii’de Kur’an tilaveti ve mevlit okuttu. Belediye Başkanı Ümit Uysal, cami çıkışında “Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Bütün milletimizin başı sağ olsun” dedi.
Muratpaşa Belediyesi, Irak’ın kuzeyinde gerçekleşen saldırıda şehit düşen 12 Mehmetçik için öğle namazı öncesi, Muratpaşa Camii’de Kur’an tilaveti ve mevlit okuttu. Mevlide, Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, Belediye Başkanı Uysal, Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Muratpaşa İlçe Müftüsü İlçe İshak Göksel, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Başkan Uysal, mevlidin ardından cami çıkışında, “Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Bütün milletimizin başı sağ olsun. Şehadet yüksek bir makam. Ancak hiçbir çocuğumuzun canını kaybetmesi sıradan bir olay gibi kabul edilemez” diye konuştu. Uysal, “Terörün bir an önce noktalanması için de en kapsamlı çalışmalar yapılmalıdır” çağrısında da bulundu. Mevlitte şehitlerin anısına Muratpaşa Belediyesi’nce helva da dağıtıldı.
Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’ın öncülüğünde başlatılan “Köy Turnuvaları” büyük heyecana sahne oluyor. Köylerin spor tutkusunu ve dostluklarını pekiştirmenin amaçlandığı turnuvada, 3. hafta heyecanı yaşanacak.
Çankırı'da bulunan Şehitler Müzesi'nde Fethi Sekin, Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın ve Ömer Halis Demir başta olmak üzere 100'den fazla şehidin eşyaları sergileniyor. Müze vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen yaz dönemi kursları büyük ilgiyle devam ediyor. İlçenin farklı noktalarındaki 26 aile merkezinde verilen kurslardan 3 bin 536 kişi faydalanıyor
Şehit Jandarma Onbaşı İsmail Güven'in mezarına bayrak asma merasimi düzenlendi.
Pençe-Kilit'te Ağır yaralanan 1 Subayımız şehit oldu Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan Piyade Yarbay Abdullah Cem Demirkan şehit oldu.
Burdur'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü coşkulu etkinliklerle kutlandı. Şehitlerimiz anıldı, gazilerimiz selamlandı ve 15 Temmuz ruhu bir kez daha haykırlıldı. Etkinlikte şehit oğlu Niyazi Altay'ın duygulandıran konuşması ve sancak koşusu gibi programlar da yer aldı.
Yorumlar (0)