Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerden Antalya'ya gelen depremzedeleri ziyaret ederek, "Bugünleri hep birlikte el ele gönül gönüle aşacağız." dedi.
"Asrın felaketi" olarak nitelenen, Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin ardından Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur'a gelen depremzedeler, kentlerdeki otellere, kamuya ait misafirhanelere ve yurtlara yerleştirildi. Bazı depremzedelerde Antalya'daki akrabalarına misafir oldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Antalya'nın misafir ettiği depremzede aileleri ziyaret etti. Tütüncü, ilk önce Malatya'da yaşamını yitiren Güzelçiftçi çifti için okunan mevlide katıldı, ardından da Antalya'daki depremzede aileleri gezerek, acılarını paylaştı. Deprem mağduru olan şehit annesi Müşfika Avcı'yı da ziyaret eden Başkan Tütüncü, elini öperek, "Anacığım... Var mı? Benden bir isteğin..." diye sordu. Şehit Annesi Müşfika Avcı, Başkan Tütüncü'nün kendisini ziyaret etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Başkan Tütüncü, deprem felaketini Hatay'da yaşayan ve misafir edildikleri Antalya'da bebekleri olan Özer çiftini de ziyaret etti. Aileye geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Tütüncü, Güneş bebeği kucağına alarak, sevdi. Tütüncü, "Maşallah. Rabbim analı babalı büyütsün." dedi. "Bu felaketin yaralarını hep beraber saracağız" diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü,"Acımız, kederimiz tarifsiz. Milletçe el ele verip bu zor günleri de aşacağız." dedi.
Antalya'da Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi'nde dün meydana gelen hortum felaketinde oluşan olumsuzluklara müdahale etti.
Antalya'da Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, 650 bine yakın nüfusa sahip Kepez ilçesi için hayati önem taşıyan Deprem Master Planı çalışmalarını yerinde inceleyerek, ekibine destek verdi.
Kepez Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile daha güvenli çalışma ortamları oluşturarak, çalışanların risk bilincini artırıyor ve iş kazalarının önüne geçiyor.
Kepez Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, ilçede kuvvetli yağışlarda su baskını yaşanmaması için altyapı çalışması başlattı. Detaylar haberimizde
Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), hobi ve meslek eğitimlerinden enstrüman ve dil kurslarına kadar 35 farklı alanda ücretsiz eğitim vererek, her yıl yüzlerce kursiyere meslek edinme ve sosyalleşme imkanı sağlıyor.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, içinde 5 adet çeyrek altın bulunan çantayı bularak sahibine teslim eden Temizlik İşleri Personeli Özkan Koçak’ı tebrik ederek altınla ödüllendirdi.
Yorumlar (0)