Burdur Valisi, Türker Öksüz Arasta olarak bilinen Bakırcılar ve Ateşli Sanatlar Çarşısında esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Göreve başladığı günden itibaren, fırsat buldukça şehrin çeşitli bölgelerinde esnaf ziyaretinde bulunarak halkın içinde olmaya özen gösteren Vali Öksüz, bugünde Cuma Namazı sonrası Arasta esnafını ziyaret etti.
İlk olarak Burdur'da Bakırcılık zanaatının son temsilcilerinden olan Hasan İmrak ustayı işyerinde ziyaret eden Vali Öksüz, yıllarını verdiği zanaatıyla ilgili ustadan bilgi aldı.
Ziyaretin devamında Ateşli Sanatlar Çarşısında faaliyet gösteren işyerlerini ziyaret ederek, esnaflarla çay içti hasbihalde bulundu, işleriyle ilgili bilgi aldı.
Vali Öksüz'e ziyareti sırasında, İl Jandarma Komutanı J.Alb Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy eşlik etti.
Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Vali Dr. Türker Öksüz ile süt ve fasulye üreticilerinin sorunlarını görüştü. Üreticilerin yaşadığı sıkıntılar ele alındı.
Vali Dr. Türker Öksüz, Yeşilova Niyazlar Köyü'nde düzenlenen Geleneksel Aşure etkinliğine katılarak Muharrem Ayı'nın ve Aşure Gününün önemini vurguladı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilciliğine ziyarette bulundu.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza'yı Burdur'daki kamp tesislerinde ziyaret ederek yeni sezonda başarılar diledi. Detaylar haberimizde...
Burdur Valisi Türker Öksüz, yönetim bilimleri dalında doktora tezini başarıyla savunarak "Dr." unvanını aldı. Sınır güvenliği konulu teziyle akademik camiada da adından söz ettiren Vali Öksüz, Burdur'da da önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
Yorumlar (0)