Antalya / Kepez

Antalya Kepez’den İki Okula Çok Amaçlı Salon

Kepez Belediyesi tam destek verdiği eğitime iki kalıcı eser daha kazandırdı. Başkan Hakan Tütüncünün Perihan Esat Aral ve Şelale Ortaokulu öğrencilerine sözü olan çok amaçlı salonlarının inşasına başlandı.

Antalya Kepez’den İki Okula Çok Amaçlı Salon

Neredeyse ilçedeki tüm okullarda kalıcı bir hizmeti olan Kepez Belediyesi okulların etkinlik salonu ihtiyacı için de çözüm üretiyor. Bu kapsamda okullara kültür sanat ve spor etkinliklerinin yapabileceği çok amaçlı salon kazandırılıyor. Kepez Belediyesi geçtiğimiz yıl Emek Mahallesindeki General Şadi Çetinkaya İlkokulunun bahçesine inşa ettiği çok amaçlı salonu iki okula daha inşa ediyor. Antalya Valiliği ile imzalanan protokol kapsamında Perihan Esat Aral Ortaokulu ile Şelale Ortaokulunun bahçelerine çok amaçlı salon yapılıyor.

SALONLARIN INŞASI BAŞLADI

Öğrencilerin kültür sanat ve spor etkinliklerini yapabilecekleri salonların inşası ihalenin yasal sürecinin tamamlanması ve yer tesliminin yapılmasından sonra başladı. Sahnenin de olduğu etkinlik salonları betonarme yapıda olacak. Salonlar Kepez Belediyesince anahtar teslimi inşa edilip çocukların hizmetine sunulacak. Perihan Esat Aral Ortaokulunun bahçesinde 150 m2 alanda yapılacak olan salon aynı anda 80 öğrenciye hizmet verecek. Salonun yanına kantin binası da kazandırılacak. 120 m2 alana inşa edilecek Varsak Şelale Ortaokulunun eğitim salonunu ise 75 öğrenci kapasiteli olacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de geçtiğimiz yıllarda her iki okulu ziyaretinde çocuklara çok amaçlı salon yapma sözü vermişti.

TÜTÜNCÜDEN EĞITIME TAM DESTEK

Görev süresi içerisinde ilçedeki tüm okulları birden fazla ziyaret eden ve her okulda bir hizmeti bulunan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde 4 okulun bahçesine çadır tarzı spor salonu inşa edilmiş ve 31 okula da bilişim sınıfı kurulmuştu. Yine Tütüncü döneminde onlarca okula kütüphane deney laboratuarı kazandırılmış ve birçok okulda da sıcak asfalt bank yerleştirilmesi ağaç bitki dikimi ile spor sahalarının yapımından oluşan bahçe düzenlemesi yapılmıştı. Başkan Hakan Tütüncü belediye arsalarının Milli Eğitim Bakanlığına tahsis ederek ve okul alanlarındaki mülkiyet ile imara ilişkin sorunları çözerek ilçesine 130dan fazla okul yapılmasını sağlamıştı.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kepez'e bir spor salonu daha geliyor
Yerel Yönetim

Kepez'e bir spor salonu daha geliyor

Fatih Selek Ali Işıkhan Anaokulu Spor Salonu temel atma töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, spor alanındaki hizmetlerle toplumun her kesimini sporla buluşturduklarını söyledi.

Kepez’den Başköy’e yeni hizmet binası
Bölgesel

Kepez’den Başköy’e yeni hizmet binası

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başköy Mahallesi’ne yeniden inşa edilecek hizmet binasının temel atma töreninde konuştu. İşte detaylar...

Varsak Aydoğmuş'un yolları da güzelleşiyor
Yerel Yönetim

Varsak Aydoğmuş'un yolları da güzelleşiyor

Kepez Belediyesi, 25 bin metrekare yeşil alan yatırımıyla çehresini güzelleştirdiği Varsak Aydoğmuş Mahallesi’nin yollarını da sıcak asfalt hizmetiyle modern bir görünüme kavuşturuyor.

Kepez'in Pati Atölyesinden sokak hayvanları için yuva
Yerel Yönetim

Kepez'in Pati Atölyesinden sokak hayvanları için yuva

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Pati Atölyesi” etkinliği çerçevesinde sokak hayvanlarının barınmaları için öğrencilerle beraber kulübe yaptı.

Geleceğin sürücü adaylarına trafik eğitimi
Yerel Yönetim

Geleceğin sürücü adaylarına trafik eğitimi

Kepez Belediyesi, Sakarya Bulvarı’ndaki Trafik Eğitim Parkı’nda, geleceğin sürücü adayları çocukları, teorik ve pratik eğitimle trafik kuralları karşı bilgilendiriyor.

Dört çocuk annesi hamile tekvandocu kuşak atladı
Spor

Dört çocuk annesi hamile tekvandocu kuşak atladı

Her yaşa hitap eden Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün tekvandocularının kuşak sınavına katılan 3 aylık hamile Seher Gözükızıl, spor tutkusuyla dikkat çekti.