Antalya / Kepez

Kepez Belediyesi'nden tamamlayıcı Tıp Polikliniği

Kepez Belediyesi’nin Sağlık Merkezi çatısı altında tamamlayıcı Tıp Polikliniği’nde PRP Uygulaması, Ozon Tedavisi, Hacamat, Mezoterapi ve Akupunktur gibi yöntemlerle tamamlayıcı tedavi hizmeti verecek olan Tamamlayıcı Tıp Polikliniği açıldı.

Kepez Belediyesi'nden tamamlayıcı Tıp Polikliniği

Kepez Belediyesi’nin Sağlık Merkezi çatısı altında tamamlayıcı Tıp Polikliniği’nde PRP Uygulaması, Ozon Tedavisi, Hacamat, Mezoterapi ve Akupunktur gibi yöntemlerle tamamlayıcı tedavi hizmeti verecek olan Tamamlayıcı Tıp Polikliniği açıldı.

2017 yılından bu yana hizmet veren Kepez Belediyesi’nin Belediye Sağlık Merkezi, ilçe sakinlerini Tamamlayıcı Tıp Polikliniği ile buluşturdu. PRP Uygulaması, Ozon Tedavisi, Hacamat, Mezoterapi ve Akupunktur gibi yöntemlerin uygulanacağı ‘Tamamlayıcı Tıp Polikliniği’ törenle hizmete vermeye başladı. Açılış törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya İl Sağlık Müdürü Op.Dr.İsmail Başıbüyük, Kepez Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ramazan Gürkan, muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü açılış konuşmasında, Belediye Sağlık Merkezi’nin yüksek ufuklu hizmetlerden birisi olduğunu söyledi.

İnsan hayatını kolaylaştırmanın, mutluluğu artırmanın belediyenin en önemli sosyal amaçlarından birisi olduğunu vurgulayan Başkan Tütüncü, “Biz belediyeciliği sadece klasik belediye hizmetleri yapan, bunun yanında insanların eğlendiren bir organizasyon olarak tanımlamıyoruz. Bunun çok ötesinde insan hayatının çeşitli devrelerine, evrelerine müessir bir takım çalışmalar yapabilmek, insan hayatına tesir edebilmek, insanın yaşam yolculuğunda belirleyici unsurları çekip çıkartıp, hayatın içinde ‘Bakın bunlarda sizin hizmetinizde.’ diyebilmek bizim belediyecilik anlayışımızın en temel yaklaşımlarından birisi. Bu sebepten dolayı kütüphaneler kuruyoruz, sağlık merkezleri kuruyoruz, meslek edindirme kursları kuruyoruz, kadın kooperatiflerine destek veriyoruz, çok farklı sağlık hizmetlerini aynı çatı altında yürütüyoruz” dedi.

“23 dalda hizmet veren sağlık merkezi”

“Kepez Belediyesi olarak, Evde Sağlık Hizmetlerinin en iyisini biz vereceğiz diyerek, yola çıktık” sözleriyle açıklamasını sürdüren Başkan Tütüncü, “Geldiğimiz noktada bunu çok ileri seviyeye taşıdık. Hastanın evinde kanal tedavisi yapabilecek kadar ileri düzeyde bir evde bakım hizmeti uygular hale geldik. Geçtiğimiz yıl uygulamaya aldığımı 211 uygulaması da insan hayatını kolaylaştıran özel uygulamalardan birisi oldu. Bu sağlık merkezimiz de birbirinden değerli hekimlerimizle, 23 dalda hizmet veren bir sağlık merkezi haline geldi. Hekimlerimiz insanlarımızın huzur ve mutluluğu için mesai harcıyorlar. Kepez Belediyesi insan odaklı, insan merkezli bir belediyeciliğin Türkiye’deki en güzel örneklerini vermeye gayret eden bir belediye Bugün heyecanla, emek emek yükselttiğimiz bugünlere getirdiğimiz Belediye Sağlık Merkezimiz yeni bir hizmete başlamış oldu. Tamamlayıcı Tıp Polikliniğimiz hemşerilerimize, sembolik ücretlerle hizmet verecek. Devletimizin verdiği sağlık hizmetlerine bizde katkıda bulunmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz” sözlerini kullandı.

PANDEMİDE FARKINDALIKLARI ANLAŞILDI

Türkiye’de “Ne gerek var?” denilen Şehir Hastanelerinin pandemi döneminde ne kadar gerekli olduğunun farkına varıldığını belirten Başkan Tütüncü, belediye sağlık merkezinin de pandemi döneminde ne kadar önemli bir çalışma olduğunun ortaya çıktığını sözlerine ekledi. Başkan Tütüncü konuşmasını tamamlarken, Antalya İl Sağlık Müdürü Op.Dr.İsmail Başıbüyük ve Kepez Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ramazan Gürkan’a bugüne kadarki desteklerinden dolayı teşekkür etti.

TEK YER KEPEZ BELEDİYESİ

Açılışta konuşan Antalya İl Sağlık Müdürü Op.Dr.İsmail Başıbüyük, “Her geçen gün hastanecilik hizmeti olarak çok özel yerlere geldik. Bunu sadece bilinen tıp noktasında yapmıyoruz. Şuan tüm Türkiye de Kamu Hastanelerinde tamamlayıcı tıpta aynı şekilde, modern tıpı da beraberinde vatandaşların ihtiyaçlarına sunmuş bulunuyoruz. İlimizde de bir kaç hastane bunu yapıyor.. Burada özel olan şu; Kepez Belediyesi tüm Türkiye’de belediyecilik hizmetleri açısından sağlık hizmeti sunan tek yer. Beraberinde bu hizmeti tamamlayıcı tıpla kombine eden bütünleştiren tek yer. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye bu konuda çok teşekkür ediyorum. “ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle Belediye Sağlık Merkezi’nin Tamamlayıcı Tıp Polikliniği vatandaşların hizmetine açıldı.

Kepez Belediyesi'nden tamamlayıcı Tıp PolikliniğiKepez Belediyesi'nden tamamlayıcı Tıp PolikliniğiKepez Belediyesi'nden tamamlayıcı Tıp PolikliniğiKepez Belediyesi'nden tamamlayıcı Tıp PolikliniğiKepez Belediyesi'nden tamamlayıcı Tıp Polikliniği

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kepez'e bir spor salonu daha geliyor
Yerel Yönetim

Kepez'e bir spor salonu daha geliyor

Fatih Selek Ali Işıkhan Anaokulu Spor Salonu temel atma töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, spor alanındaki hizmetlerle toplumun her kesimini sporla buluşturduklarını söyledi.

Kepez’den Başköy’e yeni hizmet binası
Bölgesel

Kepez’den Başköy’e yeni hizmet binası

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başköy Mahallesi’ne yeniden inşa edilecek hizmet binasının temel atma töreninde konuştu. İşte detaylar...

Varsak Aydoğmuş'un yolları da güzelleşiyor
Yerel Yönetim

Varsak Aydoğmuş'un yolları da güzelleşiyor

Kepez Belediyesi, 25 bin metrekare yeşil alan yatırımıyla çehresini güzelleştirdiği Varsak Aydoğmuş Mahallesi’nin yollarını da sıcak asfalt hizmetiyle modern bir görünüme kavuşturuyor.

Kepez'in Pati Atölyesinden sokak hayvanları için yuva
Yerel Yönetim

Kepez'in Pati Atölyesinden sokak hayvanları için yuva

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Pati Atölyesi” etkinliği çerçevesinde sokak hayvanlarının barınmaları için öğrencilerle beraber kulübe yaptı.

Geleceğin sürücü adaylarına trafik eğitimi
Yerel Yönetim

Geleceğin sürücü adaylarına trafik eğitimi

Kepez Belediyesi, Sakarya Bulvarı’ndaki Trafik Eğitim Parkı’nda, geleceğin sürücü adayları çocukları, teorik ve pratik eğitimle trafik kuralları karşı bilgilendiriyor.

Dört çocuk annesi hamile tekvandocu kuşak atladı
Spor

Dört çocuk annesi hamile tekvandocu kuşak atladı

Her yaşa hitap eden Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün tekvandocularının kuşak sınavına katılan 3 aylık hamile Seher Gözükızıl, spor tutkusuyla dikkat çekti.