Antalya Kepez Belediyesi tarafından, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Kur’an- Kerim ve Mevlid tilaveti yapıldı. Çelebi Sultan Mehmed Camii'nde eller semaya depremde hayatını kaybedenler için açıldı.
Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketinde Antalya Kepez Belediyesi, hayatını kaybedenleri unutmadı. Kepez Belediyesi tarafından, Çelebi Sultan Mehmed Camii'nde Kur’an-ı Kerim ve Mevlid tilaveti yapıldı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için ikindi namazını müteakip okunan duaya; AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kur’an-ı Kerim ve Mevlid tilavetinin ardından misafirlere yemek ikramında bulunuldu. Yemekte konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Allah hepinizden gani gani razı olsun. Rabbim bir daha vatanımıza, milletimize böyle acılar yaşatmasın. Deprem boyunca hemşehrilerimizin deprem bölgesindeki kardeşlerimizle gönüllerini birleştirmeleri, geniş gönüllülükleri ve ortaya koydukları yardımlaşma duygularına, estirdikleri dayanışma rüzgarına Allah razı olsun diyorum" dedi.
Antalya'da Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi'nde dün meydana gelen hortum felaketinde oluşan olumsuzluklara müdahale etti.
Antalya'da Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, 650 bine yakın nüfusa sahip Kepez ilçesi için hayati önem taşıyan Deprem Master Planı çalışmalarını yerinde inceleyerek, ekibine destek verdi.
Kepez Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile daha güvenli çalışma ortamları oluşturarak, çalışanların risk bilincini artırıyor ve iş kazalarının önüne geçiyor.
Kepez Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, ilçede kuvvetli yağışlarda su baskını yaşanmaması için altyapı çalışması başlattı. Detaylar haberimizde
Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), hobi ve meslek eğitimlerinden enstrüman ve dil kurslarına kadar 35 farklı alanda ücretsiz eğitim vererek, her yıl yüzlerce kursiyere meslek edinme ve sosyalleşme imkanı sağlıyor.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, içinde 5 adet çeyrek altın bulunan çantayı bularak sahibine teslim eden Temizlik İşleri Personeli Özkan Koçak’ı tebrik ederek altınla ödüllendirdi.
Yorumlar (0)