Kepez Belediyesi, Baraj Mahallesi Turgut Özal Caddesinde yol yenileme çalışması gerçekleştiriyor.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Turgut Özal Caddesinde yol bakım, onarım ve asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Baraj Mahallesi Turgut Özal Caddesinde planlaması yapılan asfalt serim çalışmaları için hazırlıklar başladı. İş makineleri ile yollarda kot uygulaması yapılarak yolun yüksekliği ayarlanıyor. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Turgut Özal Caddesine ortalama 10 bin metrekarelik alana yaklaşık 2 bin ton PMT (plent miks temel) doku malzemesi kullanarak zemin asfalt için uygun hale getiriliyor.
2 bin 650 metre uzunluğundaki Turgut Özal Caddesinin yol genişliği iki farklı bölümden oluşuyor. Genişliği iki farklı bölümden oluşan yol çalışmasının bin 200 metrelik bölümdeki eni 8.5 metreden oluşurken bin 450 metrelik bölümündeki eni ise 4 metreden oluşuyor. Fen işleri ekiplerinin zemin çalışmalarının ardından Turgut Özal Caddesindeki 16 bin metrekarelik alana 3 bin 250 ton binder asfalt dökülmesi planlanıyor. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin 68 mahallesini konforlu yollarla buluşturmak için gece gündüz çalışıyor.
Antalya'da Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi'nde dün meydana gelen hortum felaketinde oluşan olumsuzluklara müdahale etti.
Antalya'da Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, 650 bine yakın nüfusa sahip Kepez ilçesi için hayati önem taşıyan Deprem Master Planı çalışmalarını yerinde inceleyerek, ekibine destek verdi.
Kepez Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile daha güvenli çalışma ortamları oluşturarak, çalışanların risk bilincini artırıyor ve iş kazalarının önüne geçiyor.
Kepez Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, ilçede kuvvetli yağışlarda su baskını yaşanmaması için altyapı çalışması başlattı. Detaylar haberimizde
Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), hobi ve meslek eğitimlerinden enstrüman ve dil kurslarına kadar 35 farklı alanda ücretsiz eğitim vererek, her yıl yüzlerce kursiyere meslek edinme ve sosyalleşme imkanı sağlıyor.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, içinde 5 adet çeyrek altın bulunan çantayı bularak sahibine teslim eden Temizlik İşleri Personeli Özkan Koçak’ı tebrik ederek altınla ödüllendirdi.
Yorumlar (0)