Başkan Ercengiz’e mahallesinden sevgi seli
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, büyüdüğü mahalle olan Yenice Mahalle’de sevenleriyle buluştu.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yenice Mahallede Açık Hava Toplantısı gerçekleştirdi. Yeni Mahalle, Yenice Mahalle, Cemil Mahallesi ve Dere Mahallesi sakinlerinin katıldığı toplantıda Başkan Ercengiz 10 yıl boyunca yaptığı ve önümüzde 5 yılda da yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Belediye başkanlığının okulunun olmadığını sahada deneyimle, iyi bir ekiple ve kaynağı doğru kullanarak alnımızın akıyla geride bıraktığımız bir 10 yıl olduğunu ifade eden Başkan Ercengiz, “Ne yaptığımızı bilerek önümüzde bir 5 yıl daha elimizden gelen hizmeti var gücümüzle yapmaya devam edeceğiz. Şimdi hep şu söylendi. Dediler ki iktidardan yana olursanız ki yeni seçiminde konusu bu. Kaynak akacak, kaynak gelecek. Bu kaynak hiç eksilmeyecek. İnan bu gelen kaynağın hepsi borç olarak geliyor. Bu gelen borcu da öyle bir gün geliyor ki sizden sonra kim varsa o gelip ödüyor. Göreve geldiğimizde 23 milyon Dolar borçla devraldınız yani bugüne karşılık gelen 700 milyon liralık bir borcu biz 10 yıl içerisinde ödedik. Yapabildiğimiz bütün yatırımları yaptık. Belki sizler de fırsatınız olur giderseniz önümüzdeki hafta bir çalışmamız var, belediyemizin yaptığı altyapı hizmetlerini sizlerle tanıştırıyoruz. Çünkü zaman zaman deniyor ki 10 yılda ne yaptı ne yaptık biliyor musunuz? 10 yılda Burdur’umuzun temel sorunlarını çözdük. Burdur’umuzun sorunlarını 50 yıl ihtiyaç duyulmamak üzere tamamladık. Bundan sonraki 5 yılda da vizyon projelerimizi ortaya koyacağız.” diye konuştu.
Burdur Belediyesi tarafından 10 yıldır Burdur’a yapılan yatırımların yer aldığı tanıtım filminin izlenmesinin ardından Başkan Ercengiz yeni projelerini de anlattı.
Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Vali Dr. Türker Öksüz ile süt ve fasulye üreticilerinin sorunlarını görüştü. Üreticilerin yaşadığı sıkıntılar ele alındı.
Burdur ve Bucak'ta yaşanan su sorunu için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde önemli bir toplantı gerçekleşti. Toplantıda, bölgenin su kaynaklarının sürdürülebilirliği ve daha etkin kullanımı için stratejiler belirlendi.
Bursa’nın toplu taşıma konusundaki ihtiyaçlarının incelenerek, ulaşım konusunda ilçelere özel çözümlerin üretilmesinin amaçlandığı “Ulaşım Koordinasyon Toplantıları”nın ilki Gemlik’te yapıldı.
Ergene Kaymakamı Kadir Duman başkanlığında bir araya gelen kurum müdürleri ve muhtarlar ilçenin sorunlarını görüşerek çözüm önerilerini değerlendirdi.
Vali Türker Öksüz, Tefenni İlçesi Yeşilköy Köyü'nde tarımsal incelemelerde bulundu, kiraz hasatına katıldı ve çiftçilerle bir araya geldi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, DSİ Genel Müdürü Akif Balta'yı ziyaret ederek Burdur ve Bucak'ın içme suyu sorunlarına çözüm arayışlarını sürdürdü.
Yorumlar (0)