Afyonkarahisar İl Müftülüğü tarafından başlatılan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Değerler Eğitimi" seminerleri devam ediyor.
Muğla’nın Köyceğiz Müftülüğü'nün değişik camilerde organize ettiği sabah namazı buluşmalarına Merkez Hacılar Yunus Emre Camii ile devam edildi.
Burdur'un Bucak ilçesinde baş vaizlik yapan İsmail Sofoğlu, Karaman'ın Başyayla ilçesine müftü olarak atandı. İsmail Sofoğlu kimdir? Detaylar haberimizde...
İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, üniversiteli gençlerle bir araya gelerek, 'Günümüzde Ailenin Önemi' konulu konferansta konuştu.
Bucak'ta Baş Vaiz olarak görev yapan İsmail Sofoğlu, Karaman İli Başyayla İlçe Müftüsü olarak atandı. Sofoğlu, Bucak ilçesindeki hizmetlerinden dolayı takdir topladı.
Bilecik İl Müftülüğü, sabah namazı buluşmalarına devam ederken, namaz sonrası cemaate çorba ikramı edildi.
Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, Nazilli Koca Cami’nde Cuma sohbeti gerçekleştirdi.
Bucak İlçe Müftülüğü, soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla "Bir Bot, Bir Mont" kampanyası başlattı.
Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) projesi kapsamında Çıldır Müftülüğü ve Çıldır Milli Eğitim Müdürlüğü Ardahan Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
Muğla’nın Köyceğiz Müftülüğü sabah namazı buluşmaları programı bu hafta Döğüşbelen Merkez Camiinde yapıldı.
Bucak İlçe Müftülüğü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel çocuklar ve anneleri için bir program düzenledi. Detaylar haberimizde...
Konya’nın Kulu ilçesinde ilçe müftülükleri arasındaki koordinasyonu güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla Aralık ayı İlçe Müftüleri Toplantısı gerçekleştirildi.
Antalya Kaş İlçe Müftülüğümüze bağlı Akbel Mehmet Gözalıcı Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu'nda eğitim gören Anber Aslan, hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun oldu.
Bilecik Müftülüğü tarafından üniversite öğrencilerine sıcak çorba ikramı yapıldı.
Planlı programları kapsamında Kaş'da bulunan İl Müftümüz Sayın Nazif Fethi Yalçınkaya, gerçekleştirdiği kurs ziyaretinde hafız adaylarıyla yakından ilgilendi ve onlarla sohbet etti.
Eski Devlet Bakanı Güneş Müftüoğlu toprağa verildi
Isparta’ya akrabalarını ziyaret için gelen Hollandalı Neeltie Weststiate (25) müslüman olmak için İl müftülüğüne başvuruda bulundu.
Bağcılar Müftülüğüne bağlı Kazım Karabekir Kız Kur’an Kursu tarafından, Filistin yararına kurulan ‘Hayır Çarşısı’nın açılışı yapıldı. Programda konuşan TDV gönüllüsü Rap Sanatçısı Rasul Aydemir “Kardeşlerimizin derdiyle dertlenmemiz lazım” dedi.
Denizli Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nesrin Akbeyik ve dernek üyeleri, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun konuğu oldu.
Zonguldak İl Müftülüğü bünyesinde Diyanet Vakfı tarafından geliri Filistin’e bağışlanmak üzere “Hayır Çarşısı” etkinliği düzenlendi.
Burdur ili Çavdır ilçesinde Filistinli kardeşlerimizin yararına ilçe müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Çavdır şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen kermese ( Hayır çarşısına) yoğun bir katılımın olduğu gözlendi.
Bilecik’te İmam Hatipli öğrenciler, Müftü Ali Erhun ile bir araya geldi.
Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, Cami ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Sandıklı İlçe Müftüsü Ömer Ünal’ı makamında ziyaret ederek, Camilerimiz için özel olarak yaptırılan hediyeleri kendisine takdim ettiler.
Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ilçe Müftülüğünü ziyaret etti.
Antalya Kaş ilçesi Çavdır Mahallesinde " Peygamberimiz, İman ve İstikamet " Konulu Konferans Düzenlendi
2023 yılı “Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası" temasıyla TDV Kültür Merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, etkinlik takvimini aktardı ve vatandaşları misyonerlere karşı uyardı. Devamı haberimizde...
Afyonkarahisar’da Kur’an kursu açılış programı
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur'an kursları yeni eğitim öğretim yılına büyük bir heyecanla başladı.
Aydın, Kur’an okuma finaline ev sahipliği yaptı
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde milletimizin yaralarını sarmak için hizmetlerde bulunan Gazipaşa İlçe Müftülüğü personelleri başarı belgesi ile ödüllendirildi.
Ali Hayri Çelik, Mardin Müftülüğü görevinden ayrılarak Burdur Müftülüğü'nde göreve başladı. İşte detaylar...
Kurs döneminin nihayete ermesiyle beraber Eğirdir İlçe Müftülüğü tarafından Eğirdir Belediyesinin de katkılarıyla Pınarpazarı mevkiinde Yaz Kur’an Kursları kapanış programı organize edildi.
2023 Yılı yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilerimize yönelik "Haydi Çocuklar Camiye" sloganıyla başlattığımız "camiye gel, namazı kıl, puanı topla, ödülü kazan"
YAZ KURAN KURSLARI ARASI FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ Korkuteli Gençlik spor ilçe müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü arasında düzenlenen Yaz Kuran Kursları arası futbol turnuvası sona erdi.
İlahiyat öğrencileri Diyanet’i yakından tanıdı işte detaylar..
Kur’an Kursu öğrencilerine spor malzemeleri dağıtıldı işte detaylar..
Bucak'ta çocukların aşure kültürünü öğrendiği etkinlikte birlik, beraberlik ve yardımseverlik vurgulandı.